افزوده شدن ویژگی ‘پست‌های پیشنهادی’ به اینستاگرام

اینستاگرام در حال توسعه بخش Feed یا همان صفحه اصلی خود است و امروز ویژگی جدید خود با عنوان پست‌های پیشنهادی را معرفی کرد. پست‌های پیشنهادی محتوایی هستند که از حساب‌های کاربری دنبال نشده توسط کاربر، برای وی نمایش داده می‌شوند. زمانی که کاربر تمامی تصاویر و ویدئو‌های ارسال شده از فهرست کاربران دنبال شده را مشاهده کرد پست‌های پیشنهادی به نمایش درمی‌آیند تا تمایل کاربر به ادامه فعالیت در اینستاگرام را افزایش دهند.

تا پیش از عرضه این قابلیت کاربران تنها با دنبال کردن افرادی که تمایل داشتند، محتوای ارائه شده در صفحه اصلی را کنترل می‌کردند. از چند سال پیش تا به امروز، پلتفرم اینستاگرام به کاربران پیامی را نشان می‌داد که آن‌ها بدانند تمامی پست‌های موجود در صفحه اصلی را مشاهده کرده‌اند. اکنون با عرضه قابلیت پست‌های پیشنهادی، افراد می‌توانند به چرخیدن در فضای اینستاگرام ادامه دهند و محتوای بیشتری را مشاهده کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، پست‌های پیشنهادی که در صفحه اصلی نمایان می‌شوند با محتوایی که در بخش Explore قرار دارند متفاوت خواهد بود. پست‌های پیشنهادی کاملا به محتوایی که فرد دنبال کرده مربوط هستند در حالی که در بخش Explore تنها محتوایی قرار می‌گیرد که شباهت‌هایی جزئی به فهرست دنبال شوندگان کاربر دارد. برای مثال اگر کاربری تصاویری از فضا و ستاره‌ها را لایک کند، در پست‌های پیشنهادی تصویری از فضا توسط کاربری دیگر به نمایش گذاشته می‌شود، در حالی که در بخش Explore همان کاربر ممکن است با پست‌هایی با محتوای فیزیک کوانتوم و مسائل جامع‌تر مواجه شود.

بخش پست‌های پیشنهادی شامل تبلیغات نیز خواهند شد و تنها عکس و ویدئوی کاربران به نمایش گذاشته خواهد شد. این یعنی ویدئو‌های بخش IGTV و Reels در بین پست‌های پیشنهادی وجود نخواهند داشت. با توجه به آن که اینستاگرام دو سال پیش قابلیت مدیریت زمان استفاده از برنامه را در اختیار کاربران قرار داد، به نظر می‌رسد که قابلیت جدید ویژگی گذشته را کاملا از بین می‌برد و تاثیر آن را باطل می‌کند. از طرفی نیز اینستاگرام قصد دارد تا رقابت خود با تیک تاک را جدی‌تر از همیشه کند و کاربران را در برنامه خود نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan