جریمه ۳۶ میلیاردی تعزیرات برای ۷۴۰ پرونده مرتبط با روغن‌های خوراکی

در بیست روز نخست آبان‌ماه امسال برای تخلفات در فروش روغن خوراکی، ۵۳۶ پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار گرفته است و متخلفان به پرداخت ۳۶ میلیارد ریال جریمه محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، سازمان تعزیرات حکومتی در چند روز گذشته و به‌منظور کنترل بازار، علاوه بر رسیدگی به اتهام متخلفان و برهم زنندگان نظم بازار، ‌کشفیات متعددی در سراسر کشور داشته است. برخی از آخرین اقدامات و رسیدگی‌های سازمان تعزیرات به این شرح است:

پرونده‌های روغن

با توجه به افزایش گزارش‌های مردمی در مورد گران‌فروشی روغن و کاهش عرضه این کالا، گشت‌های مشترک در این خصوص انجام و به پرونده‌های وارده نیز با سرعت بیشتر رسیدگی شده است.

از یکم تا نوزدهم آبان ماه سال جاری ۷۴۰ پرونده تخلف در مورد روغن‌های خوراکی در حوزه کالاها و خدمات تشکیل شده که شامل ۷۷ پرونده احتکار، ۵۹۹ پرونده گران‌فروشی، ۲ پرونده کم‌فروشی، ۴۸ پرونده تقلب و ۱۴ پرونده اخفاء است و در مجموع برای ۵۳۶ پرونده تاکنون رأی محکومیت صادر شده و متخلفان به پرداخت ۳۶ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

بوشهر

با گزارش مأمورین پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان عسلویه در مورد کشف و توقیف محموله گوشی تلفن همراه از یک دستگاه خودرو ایسوزو، پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی کنگان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از بررسی و احراز تخلف، متهم به ضبط تمام کالاهای مکشوفه و پرداخت ۸۹ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

هرمزگان

پس از بررسی پرونده یکی از شرکت‌های مستقر در حاشیه شهر بندرعباس و مشخص شدن عدم عرضه بخشی از محصولات خود در بازار بورس، این شرکت متخلف توسط شعبه رسیدگی به پرداخت ۵۷۰ میلیارد ریال محکوم شده بود که تا کنون قریب به ۳۰۰ میلیارد ریال وصول و مابقی به‌صورت اقساط وصول می‌شود.

کردستان

عوامل ایست بازرسی شهید کریمی شهرستان سروآباد پس از مظنون شدن به یک دستگاه خودرو سواری مقدار ۱۶ کیلو و ۸۶۹ گرم و ۹۸۶ صوت طلای آب‌شده جاسازی شده را کشف و پس از اظهار نظر اداره استاندارد از جانب بانک مرکزی ارزش ریالی طلاها ۱۳۶ میلیارد ریال برآورد شد که پس از رسیدگی به پرونده، رئیس شعبه رسیدگی‌کننده، متهم را با توجه به استرداد خودرو به مالک آن، جمعاً به پرداخت ۱۴۴ میلیارد و ۶۸۱ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد و پرونده در حال حاضر در مرحله اجراست.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.