حقایقی جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم برزیل

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید برایتان تصورش سخت باشد که در خانه هیچ فرشی وجود نداشته باشد یا در هر محله‌ای یک داوطلب آماده به کمک باشد که بی چشمداشت از ماشین تان مراقبت کند. اما این‌ها تنها نکات عجیب درباره‌ی کشور برزیل نیستند. در این کشور مردم روش عجیبی برای شستن زمین دارند. حتی حرکات دست در برزیل می‌توانند معنای کاملاً متفاوتی داشته باشند. مثلاً حرکت ساده‌ای مثل «اوکی» تقریباً همان معنی نشان دادن انگشت وسط را می‌دهد.

با چند حقیقت جالب درباره فرهنگ مردم برزیل همراه باشید.

۱- نگاه خیلی خاصی به مقوله‌ی وقت شناسی دارند

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم برزیل + تصاویر

وقت شناسی در برزیل مقوله‌ی بسیار خاصی است. اگر برای ساعت ۹ قرار گذاشته باشید نباید انتظار داشته باشید زودتر از۱۵ :۹ سر و کله‌ی کسی پیدا شود. اگر برای ساعت ۸ مهمانی‌ای دعوت شده باشید، نباید قبل از ۹ بروید، واگرنه میزبان غافلگیر خواهد شد.

۲- اگر بخواهید ماشین تان را پارک کنید، احتمالاً همان حوالی یک نگهبان مهربان پیدا خواهید کرد

در برزیل افرادی هستند که می‌توانند از خودروی شما مراقبت کنند. به آن‌ها نگهبان خودرو می‌گویند. اتفاقی که می‌افتد این است: شما ماشین تان را جایی پارک می‌کنید (نه در یک پارکینگ خصوصی) و کسی می‌آید و به شما پیشنهاد می‌دهد که مراقب ماشین تان باشد. شما قبول می‌کنید و می‌روید، آنوقت آن شخص کنار ماشین تان منتظر می‌ماند تا شما برگردید. بیشتر اوقات در ازای این خدمت پولی دریافت نمی‌شود (اما این را درست می‌دانند که در هر صورت پولی به آن شخص دهید).

۳- بهتر است اموال یا پول تان را به رخ نکشید

متأسفانه مانند بسیاری از دیگر شهر‌های دنیا، جیب بر‌های زیادی در شهر‌های برزیل وجود دارد. کافی است از حس ششم تان استفاده کنید و حواس تان به اطراف تان باشد. اگر کسی شما را با یک گوشی آیفون یا مقادیر زیادی پول ببیند، ممکن است خیلی زود هر دو را از دست دهید، پس سعی کنید خیلی پر زرق و برق نباشید. وسایل تان را هیچ جا رها نکنید. به زنان توصیه می‌شود از انداختن زیورآلات گران قیمت (حلقه، گوشواره، دستنبد و دیگر چیزها) خودداری کنند.

۴- برزیلی‌ها همه جا با خود مسواک و خمیر دندان می‌برند

بعضی برزیلی‌ها بعد از هر بار خوردن غذا در سر کار، کافه یا هر جای دیگری دندان‌های خود را مسواک می‌زنند. به همین خاطر هر چیزی که برای این کار لازم است را همه جا با خود می‌برند، از خمیر دندان گرفته تا مسواک شخصی خود.

به علاوه، ممکن است با کسانی رو به رو شوید که دست هایشان را هم قبل دستشویی می‌شویند هم بعد از آن و گاهی اوقات از گردشگران هم انتظار می‌رود این کار را انجام دهند.

۵- برزیلی‌ها سگ‌ها را بیشتر از گربه‌ها دوست دارند

در میان همه‌ی افرادی که در برزیل حیوان خانگی دارند، ۵۵ درصد آن‌ها سگ و تنها ۲۸ درصدشان گربه دارند.

در برزیل سگ‌ها واقعاً عضوی از خانواده محسوب می‌شوند. تن آن‌ها پیراهن و حتی جوراب می‌کنند. بعضی سگ‌ها زیورآلاتی (مثل گوشواره) دارند که با نوعی چسب غیر سمی به موهایشان چسبانده می‌شوند.

۶- در برزیل به صد‌ها زبان صحبت می‌شود

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فرهنگ مردم برزیل + تصاویر

گردشگرانی که به برزیل سفر می‌کنند تصور می‌کنند مردم این کشور اسپانیایی صحبت می‌کنند، اما زبان رسمی برزیل پرتغالی است که ۹۸ درصد جمعیت آن به این زبان صحبت می‌کنند.

زبان پرتغالی در برزیل به لحاظ گفتاری و نوشتاری با آنچه که در اروپا وجود دارد متفاوت است، چیزی شبیه به تفاوت انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی.

اما زبان پرتغالی فقط یک نمونه از زبان‌های فراوان کشور پرتغال است. در واقع بومیان برزیل به بیشتر از ۲۰۰ زبان بومی صحبت می‌کنند، مثل آرارا و یه‌کوانا. یک زبان اشاره‌ی برزیلی هم وجود دارد.

علاوه بر این، زبان‌هایی در برزیل وجود دارد که توسط مهاجران به این سرزمین راه پیدا کرده اند، مثل زاپنی یا ایتالیایی، برخی از آن‌ها زبان قانونی بعضی نواحی برزیل هستند. اگر تعجب کرده اید، باید بدانید که تنها ۴ درصد از برزیلی‌ها اسپانیایی صحبت می‌کنند.

۷- انداختن دستمال توالت در توالت فرنگی و کشیدن سیفون بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید

سیستم فاضلاب برزیل به گونه‌ای نیست که دستمال را از خود رد کند، به همین خاطر هیچ کس در توالت فرنگی دستمال نمی‌اندازد. همه‌ی خانه ها، کافه‌ها و هتل‌ها نوعی سطل مخصوص برای دستمال‌های توالت استفاده شده دارند.

اگر دستمال را داخل توالت بیاندازید و سیفون را بکشید، لوله‌ها می‌گیرند و هر چیزی که در لوله‌ها باشد از توالت بیرون می‌ریزد.

در هر حال، بهتر است در برزیل همراه خود دستمال توالت داشته باشید، چون در بسیاری از توالت‌های عمومی دستمال توالت وجود ندارد و ممکن است در موقعیت ناخوشایندی قرار گیرید.

۸- زنان برزیلی هر هفته پدیکور و مانیکور می‌کنند

سالن‌های ناخن شهر‌های برزیل بسیار پرطرفدارند و تقریباً همه‌ی زن‌ها هفته‌ای یک بار به آنجا می‌روند. جایگاه اجتماعی یا درآمدتان هر چه که باشد، ناخن هایتان باید شکیل باشند. زنان برزیلی عاشق رنگ‌های تند مثل قرمزند.

۹- طلایی پرطرفدارترین رنگ مو است

وقتی صحبت از زنان برزیلی می‌شود، زنانی با مو‌های مشکی به ذهن می‌آید. اما برخلاف این تصور ذهنی، بسیاری از زنان برزیلی عاشق آن هستند که مو‌های خود را طلایی کنند.

۱۰- برزیلی‌ها روش دیگری برای شستن زمین دارند

در بسیاری از دستشویی‌های برزیل یک آبراه در کف زمین وجود دارد. این امر به نظافت آشپزخانه و دیگر اتاق‌ها کمک می‌کند. برزیلی‌ها از جاروبرقی هم زیاد استفاده نمی‌کنند، اما مرتب زمین را جارو دستی می‌کشند.

آن‌ها کف زمین را با شیشه پاک‌کن‌های بزرگی می‌شویند.

۱۱- در بیشتر خانه‌ها و هتل‌ها حمام کردن کار ریسک داری است

هتل‌ها و آپارتمان‌ها در برزیل به دوش‌های برقی‌ای مجهزند که خیلی‌ها را می‌ترسانند، چون سیم هایشان از سر دوش بیرون زده است.

۱۲- برزیلی‌ها از فرش خوش شان نمی‌آید

برزیلی‌ها دوست ندارند کف خانه فرش بیاندازند. یک دلیلش سخت بودن شستن فرش است. برزیلی‌ها کف خانه را چوب و گرانیت می‌کنند.

۱۳- در شهر سائوپائولو یک توکیوی کوچک وجود دارد

در شهر سائوپائولوی برزیل منطقه‌ای هست که طبق ارزیابی ها، بزرگ‌ترین اقلیت قومی ژاپن در خارج خود کشور ژاپن است.

حضور ژاپنی‌ها در این محله از سال ۱۹۱۲ آغاز شد و آثار نفوذ کشور ژاپن در این محله بسیار مشهود است. در ورودی این محله سردر قرمز رنگی به ارتفاع ۹ متر وجود دارد که در سال ۱۹۷۴ نصب شد.

دیدن علاقمندان فرهنگ ژاپن که خود را به شکل شخصیت‌های انیمه‌ها و مانگا‌های ژاپنی آورده اند هم امری رایج در این محله محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan