خبرخوب برای کادر درمان در هفته آینده

دکتر قاسم جان بابایی شب گذشته در بازدید از بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد با اعلام این خبر گفت: خراسان شمالی جزو استانهایی است که خدمات را خوب ارائه می‌کنند، تیم پزشکی و کادر پرستاری بسیار مسلط و با انگیزه هستند و در طول زمان هم مهارت شان افزایش پیدا کرده و جزو استان‌های خیلی خوب و قابل تقدیر است.

وی هدف از سفر به خراسان شمالی را ارزیابی از نحوه خدمت رسانی به مردم مبتلا به کرونا عنوان کرد و گفت: از دیگر اهداف این سفر دلجویی از همکارانی است که چندین ماه شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

جان بابایی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای بیماران که متاسفانه هنوز روند ثابتی رو پیدا نکرده و همچنان رو به افزایش است، همکاران بخش درمان، تلاش شبانه روزی سنگینی را در بخش ها می کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت های انجام شده در بجنورد گفت: تیم های تنفسی خوبی شکل گرفتند و بطور دائم روند تنفسی بیماران در حال ارزیابی است و در مواردی که نیاز باشد بیمار از دستگاه های کمک تنفسی استفاده کند اقدامات مناسبی انجام می گیرد.

وی افزود: بیمارستان تمام توان و ظرفیت خودش را برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا آماده کرده است و کادر پزشکی ماه هاست که بصورت ثابت در خدمت مردم هستند و این زمان طولانی و کار سنگین توان سیستم بهداشت و درمان را گرفته و دچار فرسایش شده است.

جان بابایی تاکید کرد: کادر درمانی بیش از ظرفیت در بخش ها در حال کار هستند بستر خیلی خوبی فراهم شده است به شرطی که حجم بیماران افزایش نیابد اگر افزایش یابد این سیستم پاسخگو نخواهد بود، از مردم خواهش می کنیم مراعات کنند تا میزان شیوع بیماری به حداقل برسد.خبر خوب برای

وی در ادامه اظهارکرد: با توجه به افزایش کرونا و کاهش مراجعان، درآمدهای بیمارستانها کاهش یافته این در حالیست که کادر درمانی به خصوص کادر درگیر با کرونا شرایط بسیار سختی را دارند سپری می‌کنند دریافتی ها کاهش یافته است و بیمارستان ها شرایط سختی دارند.

به گزارش وبدا، جان بابایی با بیان اینکه هفته آینده کمک کارانه کادر درمانی پرداخت خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که با تخصیص منابع از محل یک میلیارد یورویی صندوق ذخیره ارزی، به زودی این منابع در کشور توزیع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.