حدیث روز :
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 35156×
 • آخرین اخبار :

  سالن تشریح پزشکی قانونی در آرامستان بهشت رضوان شهریار افتتاح شد. بزرگترین مراسم محفل قرآنی کشور در ورزشگاه آزادی با حضور خانواده های تهرانی +عکس فرماندار شهرستان شهریار از حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند تقدیر و تشکر نمود حسین حق وردی منتخب حوزه انتخابیه شهریار قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی شد جلسه معارفه (معاونت اداری مالی) شهرداری باغستان شهردار باغستان از نصب پایه چراغ و راه اندازی روشنایی در خیابان‌ آزادگان خبر داد. اهتمام جدی شهرداری باغستان جهت توسعه متوازن زیرساخت ها در سطح شهر صفحه اول روزنامه های ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ استاندار تهران درگذشت آیت الله امامی کاشانی را تسلیت گفت افتتاح نمایشگاه نقاشی گروهی رئالیست هادر نگارخانه افرا شهریار آیت‌الله امامی کاشانی درگذشت ۱۵ نفر از تهران مستقیم به مجلس راه یافتند «مانچینی» دعوت قلعه‌نویی را رد کرد فرهاد مجیدی سرمربی تیم امید امارات شد عرضه سکه در مرکز مبادله باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد عرضه فردی بنزین در کیش منجر به کاهش مصرف نشد غم و اندوه علاوه بر ذهن جسم را هم تاثیر قرار می دهد درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال از هفته جاری شروع می شود مقام رضوان الهی، ثمره تقواپیشگی در برابر شهوات است

  پ
  پ

  بازیکن سابق تیم‌ملی می‌گوید در لیست جدید تیم ملی والیبال جای چند نفر خالی است.

  مهری رنجبر: عادل غلامی سرعتی زن سابق تیم ملی والیبال از بازیهای متمرکز لیگ راضی است. چرا که به نظرش با این روش کرونا کمتر بازیکنان را تهدید می کند. هر چند معتقد است بازی در سالنهای خالی هیجان مسابقات را کم می کند، اما در این شرایط آن را بهترین تصمیم می داند.

  *برگزاری لیگ متمرکز چطور تجربه ای بود؟

  اکثر باشگاهها موافق این قضیه بودند و به نظرم هم خیلی هم بد نبود. به هر حال برای برگزاری رقابتها خرد جمعی تصمیم گیرنده بود و نه فرد. البته که داستان لیگ در کرونا از هیجان بازیها کم کرد. ولی باید مدتی کجدار و مریز طی کرد تا لیگ باشد و تب و تابش نخوابد. به نظرم برگزاری بازیهای متمرکز تقریبا تصمیم درستی بود. دو سفر در هفته خطر بزرگی برای بازیکنان بود.خیلی ها درگیر کرونا شدند و شوخی بردار هم هم نیست. به نظرم این روش با حفظ منافع باشگاه ها کار درستی بود. هرچند دست تیم ها را برای تبلیغ و پخش مستقیم بست و شاید باشگاه ها را دلسرد کند، چرا که آنها هزینه می کنند .

  آلکنوی روسی با دستیاران ایرانی-ایتالیایی!

  *بعضی تیم ها روی پخش مستقیم بازیها حساب کرده بودند اما با این شرایط کارشان سخت شد.

  پخش مستقیم بازیهای لیگ برتر والیبال به نفوذ باشگاه ها در صدا و سیما دارد. شاید خیلی از باشگاه ها در خواست پخش مستقیم نداشته باشند اما برای باشگاه ما خیلی مهم است که دیده شود.چرا که برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می کند.پخش مستقیم راهکاری است ،چرا که امسال نه تنها والیبال در ایران که خیلی از باشگاه های بزرگ دنیا لطمه دیده اند.

  *در بازیهای لیگ نبود تماشاگران اذیت نکرد؟

  امسال لیگ جذابی داریم اما واقعا جای تماشاگران در سالن خالی است. با اینکه لیگ قشنگی داریم و هیجان زیادی دارد اما نبود تماشاگران حس و حال را می گیرد و بازیها را سرد می کند.

  *در بازیهای متمرکز ترس از کرونا ندارید؟

  ترس ندارد، چرا که تیم های مقابل هم تست کرونا داده اند و به ندرت پیدا می شود کسی ناقل باشد. به هر حال قانون برای همه یکسان است و باید بازی کنیم.

  *واقعا شایعه ای که می گفتند بعضی تیم ها ، تست کرونای مبتلا را جابه جا می کردند، درست می کردند؟

  من هم این داستانها را شنیده بودم که تست ها را دستکاری می کردند یا آزمایش الکی رد می کردند . حتی شنیده ام یکسری بازیکنان ناقل بدون علائم تیم ها بازی می کردند. قصه ای که گریبان تیم ها را می گرفت. به نظرم این مسائل خیانت به تیم خودشان بود و حتی با جان بازیکنانشان بازی می کردند.در حالی که باید طبق وجدانشان کار می کردند. اما در مسابقات تهران با تمهیداتی که اتخاذ شد، بازیکنان بیشتر کنترل شدند و حتی نظارت بر تست هم دقیق تر بود.

  ما بازیکنی نداریم که یک تنه آمریکا را ببرد اما با تاکتیکی که مربیان به بازیکنان می دهند، تیم ملی جلوی غولهای بزرگ دنیا می ایستند.

  *پس روش متمرکز از هیجان بازیها کم نکرد؟

  به نظرم هیجانش خیلی بیشتر بود. چرا که دیگر تیم ها ترس درگیری با کرونا را نداشتند و روی بازی تمرکز می کردند. لیگ امسال خیلی خوب شده و بازیها هم نزدیک به هم . بازیکنان جوان هم فوق العاده کار می کنند و نوید روزهای خوبی برای والیبال دارد.

  *درباره سرمربیگری آلکنو در تیم ملی والیبال در المپیک چه نظری داری؟

  به نظرم هیچ وقت مربیان روس، صرب و بلغار در والیبال ایران موفق نمی شوند. هرچند ما روی صربها سرمایه گذاری کرده ایم اما هیچ وقت خروجی نداشته و آنها فقط امده اند برای خودشان رزومه جمع کرده اند. به جزو زوران گاییچ که سیستم را وارد والیبال ایران کرد. حالا هم باید ببینیم چه می خواهیم؟ باید دید فدراسیون دنبال چه چیزی است. اگر دنبال اسم و رسم نتیجه در المپیک است یا نه سرمایه گذاری تا آورده ای برای والیبال داشته باشد. روس ها و بلغارها متفاوت از ما کار می کنند، در حالی که والیبال ما کاملا تکنیکی است و تاکتیک به آن اضافه شود می تواند جلوی تیم های قدرتمند دنیا ،قدعلم کند.

  *چطور؟

  وقتی ولاسکو سال ۲۰۱۱ آمد و تا حالا هنوز که هنوز است خیلی از مربیان با سیستم ولاسکو کار می کنند. با نوع رفتاری و مربیگری او. من جزو کسانی بودم که با ولاسکو مشکل پیدا کردم و مدتی هم در تیم نبودم اما او نه تنها کاری کرد که در آن برهه تیم والیبال ما خوب بازی کند که حتی از خودش میراث هم به جا گذاشت و حالا هم در والیبال ایران پیاده می شود . دنیا، دنیای ارتباطات است و ما نمی توانیم از مسائل ورزشی روز دنیا دور باشیم،فراموش نکنید کنار نسل جوان خیلی خوب به اطلاعات جدید هم نیاز داریم . مربی می خواهیم که اطلاعات به روز والیبال را به مربیان ما منتقل کند.

  *یعنی تیم ملی نمی تواند با آلکنو در المپیک موفق شود؟

  تیم ما بلندزنی مثل لئون ، میخائیلوف و سیمون ندارد ، اما هر وقت کار کرد نتیجه گرفته است. ما بازیکنی نداریم که یک تنه آمریکا را ببرد اما با تاکتیکی که مربیان به بازیکنان می دهند، تیم ملی جلوی غولهای بزرگ دنیا می ایستند. مربیان ایتالیایی و آرژانتینی بیشتر به تیم ملی ایران کمک می کنند چرا که سبک کاری آنها به والیبال ایران نزدیک تر است. البته آلکنو مربی منظم و با دسیپلینی است ،او خیلی محکم و سفت برخورد می کند و معمولا چنین افرادی می توانند موفق شوند.

  *خبر لیست ۳۰ نفره آلکنو تعجب آور نبود؟

  دقیقا من با شنیدن این خبر خیلی متعجب شدم. اصلا در این برهه هیچ مربی نمی آید لیست دهد.بازیکنان جوانی که ممکن است با شنیدنم این خبر انگیزه اشان کم شود. به نظرم که در لیست آلکنو جای دو سه نفر خالی است، بازیکنی مثل صابر کاظمی که در لیگ فوق العاده کار می کند یا حتی سیامک مرندی لیبروی سابق تیم ملی . به هر حال همه بچه ها تلاش می کنند تا بازیهایشان به چشم بیاید و تیم ملی بتواند در بهترین شرایط وارد مسابقات شود.

  *اگر دوباره به تیم ملی دعوت شویف قبول می کنی؟

  من برای برگشت به تیم ملی باید در بهترین شرایط باشم.

  منبع : خبرانلاین

  ثبت دیدگاه :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت پیشخوان پرس منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.