قبل از فرکردن موهایتان حتما بخوانید

نکات مهم قبل از فر کردن مو

اگر موهای صافی دارید و از مدل موهایتان خسته شده اید برای ایجاد تغییرات در موهایتان دو گزینه پیش رو دارید یکی اینکه موهایتان را رنگ کنید و دیگری این که موهایتان را فر کنید. اگر از رنگ کردن مو به هر دلیلی خوش تان نمی آید و میخواهید با فر کردن موهایتان تنوع ایجاد کنید بهتر است قبل از این کار این مطلب را مطالعه کنید.

فر کردن مو کار سختی است پس قبل از تصمیم گرفتن همه جوانب را در نظر بگیرید و چند سوال از خود بپرسید:آیا موهای فر به من میاد؟ آیا فر کردن موها به موها آسیب نمیزند؟ به چه روشی موها را فر کنم؟

آیا فر کردن موها برای شما مناسب است؟

فر کردن موها باعث میشود تغییر بزرگی در ظاهر و چهره شما ایجاد شود اما تغییر بزرگ نیاز مراقبت بیشتری دارد و باید روش مراقبت از موهای فر را بدانید. برای فر کردن موها عجولانه تصمیم نگیرید اولین کاری که باید انجام دهید این است که از پزشک بپرسید آیا موهای من آمادگی فر شدن را دارد؟ دومین کار این است که از آرایشگرتان بپرسید آیا موهای فر به من می آید؟ سومین کار این است که بهترین روش را برای فر کردن موهایتان پیدا کنید.

در صورتی که پزشک تایید کرد موهای شما آمادگی فر شدن را دارند باید بگردید و یک سالن تخصصی و آرایشگر ماهر پیدا کنید و کار فر کردن موهایتان را به او بسپارید تا بصورت حرفه ای موهایتان را فر کند.

موی فر برای چه کسانی مناسب است؟
فر ریز بهتر است یا فر درشت؟

باید مدل ها و نمونه کارهای موهای فر را مشاهده کنید و تصمیم بگیرید که موهایتان فر ریز باشند یا درشت، ریز یا درشت بودن فر موهایتان کاملا سلیقه ای است و بستگی به خود شما دارد.سپس باید انتخاب کنید که موهایتان از ریشه فر شود یا از نیمه، برای اینکه انتخاب برایتان راحت تر شود باید انواع مدل های فر کردن مو را مشاهده کنید و ببینید کدام را بیشتر دوست دارید.

قبل از فر کردن مو بدانید:

در دوران بارداری موهایتان را فر نکنید
اگر موهایتان را تازه هایلایت کرده اید بیخیال فر کردن موها شوید
اگر موهای خشک و شکننده دارید موهایتان را فر نکنید
اگر موهای نازکی دارید که ریزش دارند نباید موهایتان را فر کنید

از موهای فر چگونه مراقبت کنیم؟
مراقبت از موهای فرفری

بعد از فر کردن موها نباید تا سه روز حمام بروید و نباید تا سه روز آن ها را شانه کنید
بعد از هربار حمام کردن باید موهایتان را با روغن زیتون چرب کنید
موهای فر را وقتی کمی خیس هستند شانه کنید نه وقتی که کاملا شک شده اند
بعد از فر کردن موها آن ها را رنگ نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.