اختتامیه جایزه جلال چگونه برگزار خواهد شد؟/ شبکه ۴ میزبان سیزدهمین دوره

در حالیکه سیزدهمین دوره جایزه جلال به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود،‌ مدیران اجرایی جایزه به دنبال برگزاری اختتامیه با دو شیوه جدید هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ سیزدهمین دوره جایزه جلال اندک اندک به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود،‌ این جایزه که در دوره فعلی از حضور ابراهیم حسن‌بیگی به عنوان دبیر علمی بهره می‌برد،‌ حالا در مرحله نهایی انتخاب نامردها در هر بخش به سر می‌برد،‌ انتخابی که بنا به گفته حسن‌بیگی تا پایان هفته قطعی و اعلام خواهد شد.

اما در این دوره برگزاری جایزه جلال تفاوت‌هایی به لحاظ اجرا با دوره‌های پیشین وجود خواهد داشت و آن تاثیری است که اپیدمی کرونا بر برگزاری اختتامیه خواهد داشت‌‌، اختتامیه‌ای که کمتر از یک ماه دیگر باید برگزار شود و قاعدتاً بدون حضور علاقه‌مندان به ادبیات.

اینکه چه برنامه‌ای برای اختتامیه جایزه جلال تدارک دیده شده است و آیا اختتامیه برگزار می‌شود یا صرفاً اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر اعلام خواهد شد و اینکه دوره‌های آموزشی که معمولاً هر ساله چند روز پیش از اختتامیه با حضور علاقه‌مندان برگزار می‌شد،‌ به قوت خود باقی است یا نه در گفت‌وگوی تسنیم با بهروز جلالی دبیر اجرایی جایزه جلال بررسی شده است.

جلالی با اشاره به برنامه‌هایی که برای اختتامیه سیزدهمین دوره جایزه جلال تدارک دیده شده است،‌ گفت: ما برای برگزاری اختتامیه جایزه جلال دو مسیر را دنبال می‌کنیم،‌ مسیر اول برگزاری به صورت کاملاً مجازی در یک استودیو و تجلیل از برگزیدگان است که هر سخنران از طریق امکانات فضای مجازی وارد برنامه شده و سخنرانی کند و این برنامه به عنوان اختتامیه جایزه از سیما پخش شود.

وی ادامه داد: مسیر دوم نیز برگزاری اختتامیه در یک سالن ۳۰۰ نفری با حضور تنها ۳۰ تا ۴۰ نامزد جایزه است که آن نیز ضبط شده و از سیما پخش شود،‌ اینکه کدام یک از این دو مسیر انتخاب شود بستگی به زیرساخت‌های موجود و ساز و کار فضای مجازی دارد.

مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران تصریح کرد:‌ در زمینه پخش با شبکه چهار سیما وارد مذاکره شده‌ایم و طبیعی است که زمان و چگونگی برگزاری اختتامیه را باید با مذاکره با آن‌ها به نتیجه برسیم.

وی درباره میزان جوایز این دوره نیز اضافه کرد:‌ درباره جوایز با شورای عالی انقلاب فرهنگی مکاتباتی داشته‌ایم تا بدانیم در این دوره میزان جایزه کتاب سال چه اندازه است، زیرا جایزه جلال نیز باید مطابق با جایزه کتاب سال باشد.

جلالی درباره بخش ویژه این دوره جایزه نیز گفت:‌ در بخش ویژه که انتخاب بهترین کتاب‌های دفاع مقدس از دیدگاه رسانه است،‌ پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم،‌ ۲۱ رسانه نمایندگان خود را معرفی کرده‌اند،‌ ما فهرست کتاب‌های منتشر شده را برای نمایندگان رسانه‌ها ارسال کردیم تا نمایندگان رسانه گزینه پیشنهادی خود را معرفی کنند و از آن میان به انتخاب داوران پیشکسوت رسانه گزینه نهایی را معرفی کنیم.

دبیر اجرایی جایزه جلال درباره برگزار شدن یا نشدن دوره‌های آموزشی که هر ساله چند روز مانده به اختتامیه جلال برگزار می‌شد‌، نیز یادآور شد:‌ این دوره‌ها را نیز در صورت برگزاری،‌ به شکل مجازی دنبال خواهیم کرد،‌ ابتدا باید بررسی کنیم که تمامی افرادی که برای حضور در این دوره‌ها ابراز تمایل کرده‌اند‌، امکان حضور به شکل مجازی را دارند یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan