پامپئو: سیاست آمریکا در قبال ایران در دولت ترامپ تغییری نخواهد کرد

وزیر خارجه آمریکا بر این باور است که سیاست کاخ سفید در قبال ایران در ماه‌های باقی مانده از دولت ترامپ هیچ گونه تغییری نخواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه العربیه سعودی گفت: سیاست ایالات متحده در قبال ایران در ماه های باقی مانده از فعالیت دولت ترامپ تغییری نخواهد داشت.

وی افزود: سیاست دولت ترامپ بر این پایه استوار است که ایران را تهدید اصلی و مرکزی در داخل منطقه خاورمیانه می داند و این سیاست تغییر نخواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: این سیاست ما خواهد بود تا زمانی که دوره فعالیت این دولت پایان یابد.

پامپئو نیز مانند سایر نزدیکان ترامپ حاضر به پذیرش پیروزی جو بایدن در انتخابات جنجالی ۲۰۲۰ نشده است.

وی گفت: سیاست های ما تغییر نمی کند، وظیفه ما نیز تغییر نمی کند. مسئولیت های من تغییر نمی کند. من هنوز یک تعهد و وظیفه بر عهده دارم- هر ساعت و هر دقیقه- از مردم آمریکا دفاع کنم و آنها را در اولویت همه تلاش های خودمان قرار دهم و این کار را خواهیم کرد. ما این کار را تا آخرین دقیقه انجام خواهیم داد.

بایدن وعده داده است تا به مقام های ارشد ایران یک مسیر معتبر برای بازگشت به دیپلماسی را پیشنهاد دهد به شرطی که ایران نیز به اجرای کامل توافقنامه هسته‌ای بازگردد.

این در حالی است که دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ دولت اوباما و قدرت های جهانی با ایران خارج شد و تحریم های سخت و ظالمانه‌ای را علیه تهران اعمال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.