۱۱ سلبریتی سرشناسی که نمی‌دانستید در کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته شده‌اند

تازه ترین سرشماری در ایالات متحده نشان می‌دهد که از هر ۲۵ خانواده دارای فرزند، یکی در ایالات متحده دارای فرزند خوانده است.

ماه نوامبر در ایالات متحده ماه ملی پذیرش فرزند خوانده نامیده می شود، ماهی برای افزایش آگاهی در مورد کودکانی که به دنبال یک خانه و خانواده همیشگی هستند. بر اساس برآوردها، نزدیک به ۱۰۰ میلیون آمریکایی در خانواده های خود تجربه فرزند خواندگی را داشته اند در حالی که تازه ترین سرشماری در ایالات متحده نشان می دهد که از هر ۲۵ خانواده دارای فرزند، یکی در ایالات متحده دارای فرزند خوانده است. بنابراین جای تعجب ندارد که نام برخی از سلبریتی های مشهور نیز در فهرست کسانی که تجربه فرزند خواندگی دارند به چشم بخورد. از نلسون ماندلا تا جک نیکلسون، در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با سلبریتی های سرشناسی آشنا کنیم که تجربه فرزند خواندگی دارند و در واقع توسط کسانی غیر از پدر و مادرشان بزرگ شده اند.

۱- کیگان مایکل کی

کیگان مایکل کی، کمدین سرشناس گفته است که در کودکی والدین بسیاری داشته است. او پس از تولد توسط زوجی که خیلی زود از هم جدا شدند به فرزند خواندگی پذیرفته شد. سپس ناپدری او دوباره ازدواج کرد اما کیگان رابطه نزدیکی با نامادری خود نیز داشت. کیگان مایکل کی در سن ۲۵ سالگی با مادر واقعی اش روبرو شد.

۲- ری لیوتا و خواهرش

ری لیوتا بازیگر سرشناس فیلم Goodfellas در مصاحبه با لری کینگ گفته است که توسط کسانی غیر از پدر و مادرش بزرگ شده است. وی می گوید وقتی که دنبال مادر واقعی اش گشته و او را پیدا کرده فهمیده که مادرش به دلایل درست حضانت او را به دیگران داده و در ۹۹ درصد موارد به حضانت سپرده شدن کودکان، این کار برای داشتن آینده ای بهتر انجام گرفته و خانواده، شرایط و سن مهم ترین دلایل درست برای سپردن کودکان به خانواده های دیگر هستند. لیوتا گفته از اینکه خود و خواهرش توسط کسی غیر از پدر و مادر واقعی شان بزرگ شده اند شکرگزار است.

۳- مرلین مونرو

مادر مرلین مونرو به بیماری روانی دچار بوده و پدرش نیز مجهول الهویه بود. بدین ترتیب مونرو تا سن ۱۱ سالگی یا در یتیم خانه زندگی می کرد یا به فرزند خواندگی پذیرفته می شد. در حالی که خانواده های متعددی نسبت به پذیرفتن او اعلام آمادگی کرده بودند، مادرش اسناد فرزند خواندگی را امضا نمی کرد. در نهایت مرلین مونرو به خانه بهترین دوست مادرش، گریس، و بعدها خاله اش اولیو رفت. وی در نهایت در سن ۱۶ سالگی با جیمز دوهرتی ۲۱ ساله که یکی از همسایگانشان بود ازدواج کرد.

۴- استیو جابز

جوآن شیبل و عبدالفتاح جندالی، پدر و مادر واقعی استیو جابز بودند. در هنگام تول استیو جابز پدر و مادرش به طور رسمی با هم ازدواج نکرده و از آنجایی که پدرش یک مهاجر سوری بود، خانواده مادری اش با ازدواج این دو موافق نبودند. بدین ترتیب شیبل مخفیانه به سان فرانسیسکو رفته و در آنجا وضع حمل کرد. جابز در همین شهر توسط پل و کلارا جابز به فرزند خواندگی پذیرفته شد. جابز در سن ۲۷ سالگی دریافت که یک خواهر بیولوژییکی به نام مونا سیمپسون دارد. در واقع پدر و مادر واقعی جابز دو سال بعد از بدنیا آمدن او، صاحب یک دختر شده بودند در زمانی که استیو با خانواده دیگری زندگی می کرد. این دو رابطه نزدیکی با هم داشته و جابز از مونا به عنوان یکی از بهترین دوستان دوران زندگی اش یاد می کرد. استیو جابز هیچگاه احساس نکرد که به دیدار با والدین واقعی اش نیاز داشته و جابزها را پدر و مادر واقعی خود می دانست.

۵- فرانسس مک دورمند

فرانسس مک دورمند زمانی که تنها یک سال داشت توسط نورین و ورنان مک دونالد به فرزند خواندگی پذیرفته شد در حالی که مادر واقعی خود را «زباله سفید» می نامید. مک دونالدها قبل از وی، ۹ کودک دیگر را نیز به فرزندی پذیرفته بودند اما به طور رسمی تنها حضانت سه کودک را در اختیار داشتند. پدر ناتنی فرانسس کشیش بوده و مک دورمند از او به عنوان مقیاس اخلاقی خود یاد می کند. مک دورمند و همسرش، جوئل کوئن، در سال ۱۹۹۵ پسری به نام پدرو اهل پاراگوئه را در سن ۶ ماهگی به فرزند خواندگی پذیرفتند.

۶- بیل کلینتون

پدر واقعی بیل کلینتون، رییس جمهور سابق ایالات متحده، ویلیام بلیث نام داشت که سه ماه پیش از بدنیا آمدن بیل در یک حادثه رانندگی کشته شد. تنها بعد از دوران نوجوانی بود که بیل نام خانوادگی پدر خوانده اش را پذیرفت.

۷- سارا مک لاچلان

سارا مک لاچلان، خواننده و ترانه سرای کانادایی همراه با دو کودک دیگر توسط جک و دوریس مک لاچلان به فرزند خواندگی پذیرفته شد. سارا تا سن ۹ سالگی نمی دانست که به فرزند خواندگی پذیرفته شده است و مادر خوانده اش را مادر واقعی خود می دانست. علاوه بر این، سارا مک لاچلان با مادر واقعی خود که یک هنرمند است و در سن ۱۹ سالگی او را به دنیا آورده رابطه بسیار خوبی دارد.

۸- جک نیکلسون

مادر واقعی جک نیکلسون ۱۷ساله بود که او را به دنیا آورد، از این رو از پدر و مادرش خواست تا جک را به عنوان فرزند خودشان بزرگ کنند. آن ها نیز موافقت کرده و جک نیکلسون تا سن ۳۷ سالگی از واقعیت ماجرا بی خبر بود، یک دهه بعد از اینکه مادر و مادربزرگش از دنیا رفتند. در سن ۳۷ سالگی بود که نیکلسون دریافت مادرش در واقع مادربزرگش و خواهرش در واقع مادرش بوده است.

۹- فیث هیل

فیث هیل ستاره موسیقی کانتری در مصاحبه ای گفته که همیشه حس می کرده با دیگر اعضای خانواده اش متفاوت است و در قلب خود یک کولی است. مادر واقعی او یک نقاش بود و پدر و مادر خوانده اش به او گفته بودند که مادرش با یک مرد متاهل رابطه داشته و به همین دلیل او را به حضانت سپرده است. با این وجود هیل بعدها دریافت که مادرش در هنگام تولد توان مراقبت از او را نداشته اما بعدها با پدر واقعی هیل به طور رسمی ازدواج کرده و با وی صاحب یک فرزند دیگر نیز شده است.

۱۰- جیمی فاکس

جیمی فاکس که نام او در هنگام تولد اریک مارلون بیشاپ بود زمانی که کمتر از یک سال سن داشت توسط پدربزرگ و مادربزرگ مادری اش به فرزند خواندگی پذیرفته شد، زمانی که ازدواج پدر و مادرش به طلاق انجامید.

۱۱- نلسون ماندلا

نلسون ماندلا، رهبر انقلاب ضد آپارتایدی و رییس جمهور سابق آفریقای جنوبی تنها ۹ سال داشت که پدرش در اثر بیماری ریوی درگذشت. سپس او توسط جونگینتابا دالیندیبو رییس قبیله تمبو به فرزند خواندگی پذیرفته شد زیرا پدر واقعی ماندلا از طرفداران رییس شدن دالیندیبو بود.

 

 

منبع:خبرفوری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.