۵ کار ترامپ بعد از اعلام پیروزی بایدن چه بود؟

اگرچه دونالد ترامپ حاضر نیست شکست خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بپذیرد، اما ظاهراً از زمان اعلام پیروزی جو بایدن تمایل چندانی به انجام وظایف ریاست‌جمهوری خود ندارد و تنها در حال تکرار چند اقدام خاص است.

سی‌ان‌ان طی گزارشی تمامی اقدامات دونالد ترامپ را طی دو هفته بعد از اعلام پیروزی جو بایدن در پنج محور خلاصه کرده است.

در این گزارش آمده است ترامپ از آن زمان دیگر حاضر به پاسخ دادن به پرسش خبرنگاران نیست در حالی که برنامه‌های کاری روزانه‌اش نیز تقریباً تمام شده و خبری از برنامه‌های از پیش طراحی‌شده تا ۲۰ ژانویه، روز تسلیم قدرت، دیده نمی‌شود. امری که نه در رابطه با دوره ریاست‌جمهوری ترامپ و نه هیچ رئیس‌جمهور دیگری سابقه نداشته است.

به گفته این شبکه تلویزیونی، ترامپ در حال حاضر تنها پنج کار انجام می‌دهد که عبارت‌اند از:

انجام بازی گلف

۱- انجام بازی گلف در زمین شخصی‌اش در ایالت ویرجینیا. او تا لحظه تهیه این گزارش ۲۸۳ روز از روزهای ریاست‌جمهوری‌اش را در زمین گلف گذرانده است.

گشتن در توییتر و نوشتن توییت‌های مستمر

۲- گشتن در توییتر و نوشتن توییت‌های مستمر در راستای ترویج ادعاهایی در رابطه با نظریه توطئه و تقلب در انتخابات. او همچنین بارها در صفحه توییتر خود تاکید کرده است پیروزی جو بایدن را به رسمیت نمی‌شناسد.

اتخاذ تصمیمات نظامی غافلگیرکننده

۳- اتخاذ تصمیمات نظامی غافلگیرکننده و جنجالی که صرفاً منجر به ایجاد سردرگمی شرایط سیاسی در این کشور شده است؛ یکی از آنها اعلام عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق است، از طرفی هم ادعا می‌شود او از مشاورانش خواسته تا مساله تهاجم به برخی از مراکز هسته‌ای ایران را مورد بررسی قرار دهند.

اخراج شماری از مسئولان عالی‌رتبه آمریکا

۴- اخراج شماری از مسئولان عالیرتبه آمریکا پس از اعلام پیروزی بایدن که در رأس آنها مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا قرار دارد. بعد از این عزل، ترامپ تغییرات زیادی در صفوف مسئولان پنتاگون به وجود آورده است. گفته می‌شود جینا هاسپل رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هم در صف انتظار افراد اخراجی ایستاده است.

تکرار ادعای پررنگ بودن نقش خود در ساخت واکسن ویروس کرونا

۵- تکرار ادعای پررنگ بودن نقش خود در ساخت واکسن ویروس کرونا، این در حالی است که کسی فراموش نکرده‌ است که ترامپ به مدت ۲ ماه خطرناک بودن این ویروس را انکار می‌کرد. او در ماه‌های اول به مردم آمریکا توصیه می‌کرد به زندگی عادی خود بپردازند و مطلقاً از ویروس کرونا هراسی به دل راه ندهند.

 

 

منبع:خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan