پاسخگویی اژه ای به سئوالات تشکل‌های دانشجویی

پاسخگویی اژه ای به سئوالات تشکل‌های دانشجویی

به گزارش خبرگزاری مهر، کمتر از یک ماه پس از حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دانشگاه بیرجند و پاسخ به سوالات صریح دانشجویان، رئیس قوه قضائیه امروز پاسخگوی پرسش‌های تشکل‌های دانشجویی است. این نشست هم اکنون در حال برگزاری است.

البته این اولین حضور رئیس دستگاه قضا در جمع دانشجویان نیست بلکه پیش از این و در ماه گذشته (۱۹ آبان) حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، در نخستین برنامه از سفر استانی خود به خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند حاضر شد و با دانشجویان و جوانان به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت. این تبادل نظر اولین گفتگوی رو در رو و بدون واسطه رؤسای یکی از قوای سه گانه با دانشجویان پس از بروز اغتشاشات در کشور بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان حضور در دانشگاه بیرجند، پس از استماع سخنان دانشجویان، خطاب به آنها گفت: تک تک موارد مطرح‌شده از جانب شما دانشجویان عزیز را یادداشت کردم و در خصوص بررسی، انتقال و رفع آنها، اهتمام دارم.

رئیس قوه قضائیه طی حدود ۱۶ ماه اخیر که تصدی ریاست عدلیه را برعهده دارد، چندین نشست هم‌اندیشی را با اقشار مختلف مردمی و نخبگانی کشور برگزار کرده است.

همچنین در هفته‌های گذشته با وقوع حوادث و اتفاقاتی در کشور به بهانه فوت «مهسا امینی» که در شهرهای مختلف منتهی به اغتشاش و تخریب اموال عمومی شد، رئیس قوه قضائیه ایده و پیشنهاد انجام گفت و گو به جای برگزاری تجمعات غیرقانونی و اغتشاش با منتقدان را مطرح کرد.

هجدهم مهرماه سال جاری، رئیس دستگاه قضا طی سخنانی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، برای استماع مطالب و نقطه‌نظرات هر فرد، گروه و جریانی که دارای ابهام، سوال، انتقاد و اعتراض است، اعلام آمادگی کرده و گفته بود: خطاب به همه جریان‌ها، گروه‌ها، جناح‌های سیاسی، دسته‌جات و افرادی از عموم مردم که دارای ابهام، سوال، انتقاد و اعتراض هستند، اعلام می‌کنم که آمادگی استماع نقطه‌نظرات و پیشنهادات و انتقادات آنها از طریق گفت‌وگو را دارم و قطعاً چنانچه اشتباه و ضعفی از ناحیه ما وجود داشته باشد از نقطه‌نظرات ارائه شده در راستای رفع آنها استفاده می‌کنیم و هیچ ابایی از اصلاح و رفع ضعف نداریم.

رئیس قوه قضائیه با اعلام آمادگی برای گفت‌وگوی نتیجه‌محور با گروه‌ها و جریان‌های مختلف اجتماعی باب جدیدی را در مسیر افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضا باز کرد.

اتخاذ این رویکرد از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، شیوه جدیدی است که تاکنون هیچ‌یک از رؤسای پیشین قوه قضائیه و مسئولان عالی کشور در مسیر آن گام عملی برنداشته‌اند.

از سوی دیگر فردا (چهارشنبه) مصادف با روز دانشجو نیز است و همین موضوع بهانه‌ای برای حضور در جمع دانشجویان و به گفتگو و تبادل نظر پرداختن با آنها است؛ ۱۶ آذر هر سال در دانشگاه‌ها به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که در اعتراض به حضور ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا در ایران و از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در سال ۱۳۳۲ در دانشگاه تهران شهید شدند، گرامیداشت روز دانشجو برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan