ضرورت ایجاد زیر ساخت‌های حقوقی برای نقش آفرینی موسسات قرآنی

ضرورت ایجاد زیر ساخت‌های حقوقی برای نقش آفرینی موسسات قرآنی

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت گفت: امیدوارم رویکرد به سمتی برود که این حاکمیت بی‌ثبات و خسته‌ای که در خیلی از برهه‌ها کارنامه خود را نشان داده است که نمی‌تواند حرکت پرسرعتی را انجام دهد، بیشتر از ظرفیت مردمی استفاده کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم اضافه کرد: رویکرد حجت‌الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی کامل حمایتی است، پیشنهادم اینست تا پایان سال پیگیر جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام قمی باشیم و اتحادیه ایده‌های خود را طی جمع‌بندی، آماده کند تابه یک تصمیم مشترک برسیم و در برنامه‌ریزی برنامه‌های سال آینده سازمان نیز اعمال و از آنها بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: با این موضوع که رویکردهای دستگاه‌های حاکمیتی به این سمت برود که حمایت‌های زیرساختی عمیق و فضای حقوقی درستی برای بخش مردمی انجام شود، موافقم البته لایه‌ای از مدیران میانی هستند که بعضاً با برخی از امور همراهی نمی‌کنند و مانع انتقال بودجه‌ها و اعتبارات و برنامه‌ها به لایه‌های پایین هستند و از سوی دیگر درخواست‌ها را به لایه‌های بالا منتقل نمی‌کنند، این دغدغه را دارم که در جریان فعالیت‌ها باشیم تا اگر جایی اختلالی است با بررسی حل کنیم.

تقی‌زاده بیان کرد: از یک ماه گذشته، پیش‌نویس سند راهبردی سازمان دارالقرآن‌الکریم در افق ۵ ساله تهیه شده است و زمانی را تا پایان سال مشخص کردیم تا نظرات مجموعه‌های متفاوت قرآنی چون پیشکسوتان قرآنی، هیئت مدیره و … احصا شود، چون این سند شاکله حرکت چند سال بعد سازمان دارالقرآن خواهد بود. بنابراین معتقدم اعلام نظر و برنامه‌های اتحادیه در این سند می‌تواند برای بخش مردمی راهگشا و کمک‌رسان باشد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در پایان بر تعامل و مشارکت بیش از پیش مدیران اتحادیه‌های استانی با ادارات قرآن سطح استان‌ها تأکید کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan