وزارت ورزش برتصمیمش استوار باشد/کیش پایگاه ورزش‌های دریایی می‌شود

وزارت ورزش برتصمیمش استوار باشد/کیش پایگاه ورزش‌های دریایی می‌شود

بهرام افشارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد راه اندازی سه رشته ساحلی، دریایی و بادبانی در جزیره کیش گفت: همانطور که مطلع هستید جزیره کیش ۴۳ کیلومتر خط ساحلی دارد و از زیرساخت های خوب و استثنایی به خصوص برای رشته های ساحلی، دریایی و بادبانی برخوردار است.

وی ادامه داد: همه امکانات برای اسکان و برگزاری اردوها در کیش فراهم است و این جزیره می‌تواند قطب رشته های ساحلی، دریایی و بادبانی در آسیا باشد. فقط این امکانات باید در اختیار جوانان قرار بگیرد تا از آن نهایت استفاده را ببرند.

افشارزاده با اشاره به تاسیس دو فدراسیون ساحلی، دریایی و بادبانی گفت: وزارت ورزش در آبان‌ماه سال جاری تصمیم به تاسیس دو فدراسیون بادبانی و ورزش های ساحلی، دریایی گرفت و قرار شد که مقر این دو فدراسیون در کیش باشد. این می‌تواند هم نقطه عطفی برای ورزش ایران و هم برای این رشته ها باشد. این تصمیمی که منطقه آزاد کیش گرفت که امکاناتی را در اختیار این رشته ها قرار دهد، قابل ستایش است و می تواند کمک بزرگی به رشته های بادبانی، ساحلی و دریایی کند.

دبیرکل سابق کمیته ملی المپیک ادامه داد: همچنین نیروهای متخصصی مثل آقای دکتر شجیع کمک زیادی به این رشته ها خواهند کرد تا پیشرفت کنند. بادبانی ۱۰ ماده در المپیک و ۱۴ ماده در بازیهای آسیایی دارد که اگر این رشته ها فعال تر شوند، کمک زیادی به ورزش ایران خواهد شد.

بهرام افشارزاده در مورد اینکه کیش به عنوان مقر دو فدراسیون تازه تاسیس در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این اتفاق که مقر این دو فدراسیون در کیش است باعث می شود که فدراسیون ها مشکلاتی که در تهران است را نداشته باشند.‌ همچنین سرمایه گذارانی که در کیش هستند می‌توانند به این رشته ها کمک کنند و امکاناتی را که دارند در اختیار این دو فدراسیون قرار دهند. از طرفی در کیش نیاز به روادید نیست بنابراین می توان کنفرانس های آسیایی و جهانی این رشته ها را برگزار کرد.

وی افزود: همچنین می توان مسابقات آسیایی و جهانی نیز برگزار کرد. وزارت ورزش و جوانان باید به تصمیمی که گرفته محکم پابرجا باشد و بتواند رشته های دریایی و ساحلی و بادبانی را در کیش مستقر کند. منطقه‌ آزاد کیش هم علاقه مند است که کمک کند.

بهرام افشارزاده در پایان گفت: با توجه به اینکه در آستانه بازی‌های آسیایی هستیم، رشته های دیگر هم می‌توانند از مهر تا اردیبهشت اردوهای خود را برگزار کنند چرا که امکانات خوبی در جزیره کیش وجود دارد. امیدوارم امکاناتی که در کیش است مورد استفاده فدراسیون های ملی و کنفدراسیون های آسیایی قرار بگیرد.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan