وزیر فرهنگ بازهم به جمع سرودی‌ها آمد/ تجلیل از آهنگساز مهم انقلاب

وزیر فرهنگ بازهم به جمع سرودی‌ها آمد/ تجلیل از آهنگساز مهم انقلاب

به گزارش خبرنگار مهر، یکشنبه سی‌ام اسفند ماه و سومین روز از برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار شد که بخش سرود این رویداد موسیقایی به دلیل حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قدردانی از یکی از پیشکسوتان موسیقی انقلاب یکی از شلوغ‌ترین روزهای خود را در فرهنگسرای ارسباران تهران پشت سر گذاشت.

در این روز که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و تعدادی دیگر از مدیران همراه بود، گروه‌های سرود «ندای ثامن» به سرپرستی عرفان جوادی و «رایه الزهرا» محمدرضا قلی‌زاده به اجرای برنامه پرداختند.

در این ویژه برنامه که اجرای آن همچون شب‌های گذشته به عهده عبدالله روا بود، گروه سرود «ندای ثامن» ابتدا قطعه «ماه پشت ابر» و سپس قطعه معروف «سردار دل‌ها» را با یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا کردند. این قطعه از جمله آثار شناخته‌شده حوزه سرود کشور است که در زمان حیات شهید سلیمانی مورد توجه وی قرار گرفته و بارها نیز در محافل مختلف فرهنگی هنری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

وزیر فرهنگ بازهم به جمع سرودی‌ها آمد/ تجلیل از آهنگساز مهم انقلاب

گروه سرود «رایه الزهرا» به سرپرستی محمدرضا قلی زاده نیز پس از اجرای گروه «ندای ثامن» سه قطعه «راه فردا»، «همسفر ماه» و «فردای روشن» را برای حاضران در سالن اجرا کرد.

اما بخش دیگری از این ویژه برنامه که همچون شب‌های گذشته به تجلیل و قدردانی از بزرگان موسیقی انقلاب اختصاص پیدا کرد، ستاد اجرایی جشنواره موسیقی فجر در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پاس سال‌ها تلاش و کوشش در عرصه موسیقی انقلاب، از مقام هنری و فرهنگی حمید شاهنگیان آهنگساز شاخص موسیقی انقلاب، اولین رئیس شورای شعر و موسیقی سازمان صداوسیما و سازنده آثار ماندگاری چون «خمینی ای امام»، «نصر من الله»، «برخیزید»، «بپا خیزید» تجلیل به عمل آورد.

در این بخش مانند روال شب‌های قبل تابلوی نقاشی – خطی با تصویر حمید شاهنگیان به وی اهدا شد.

وزیر فرهنگ بازهم به جمع سرودی‌ها آمد/ تجلیل از آهنگساز مهم انقلاب

حمید شاهنگیان پس از دریافت لوح تقدیرش ضمن قدردانی از ستاد برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر به بیان خاطره‌ای از فعالیت‌های پرشمار خود در عرصه موسیقی انقلاب پرداخت و گفت: حدود بیست نفر از بچه‌هایی که به آنها اعتماد داشتیم، چند ماه مانده به پیروزی انقلاب، برای ساختن سرود «سرباز» جمع کرده بودیم. بعد از چند روز تمرین در روزی که قرار بود کار را ضبط کنیم متوجه شدم که دو، سه نفر از آن بچه‌ها که می‌خواستم نزدیک میکروفون بگذارم، نیستند. وقتی علت را جویا شدم فهمیدم که متأسفانه آنها در تظاهرات شب قبل شهید و زخمی شده‌اند. پس بدانید این انقلاب به راحتی پیروز نشده و باید همگی قدر آن بدانیم.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan