رشد آمار بیکاری جوانان بعد از کرونا / ارائه بسته های معیشتی باید براساس دهک بندی انجام شود

با شیوع کرونا از هشت ماه قبل بسیاری از مشاغل تعطیل شدند و جوانان زیادی نیز در این میان با توجه به محدودیت ها و تعطیلی مشاغل گوناگون از کسب فرصت های شغلی بازماندند.

حسین حاتمی، دبیر اول کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح های معیشتی در مجلس خبر داد تا بدین واسطه قدری از مشکلات به وجود آمده بر اثر کرونا در میان اقشار مختلف مردم و جوانان کاسته شود.

حسین حاتمی، در رابطه با اثرات کرونا در بیکاری قشر زیادی از مردم و علی الخصوص جوانان به خبرنگار اجتماعی رکنا اظهار داشت: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا چرخه طبیعی کسب و کارها به هم ریخته است. در بین مشاغلی که دچار آسیب شده اند، مشاغلی که مربوط به طبقات متوسط و ضعیف جامعه هستند در این میان بیشتر دیده می شود. در روستاها و شهرهای کشور نیز بازارهای هفتگی که ظرفیت اقتصادی بخش قابل توجهی از جامعه را تشکیل می دهند نیز با زیان های متعددی روبرو هستیم. براساس مطالعات و تحقیقات انجام شده، جوانان و مردم زیادی در این بازارها مشغول به کار بودند و به صورت اقساطی اقدام به خرید و فروش اجناس شان می کردند، در حالی که متاسفانه با شیوع این بیماری منحوس آن ها نیز از کار بیکار شدند.

فعالیت کمیته ای ویژه در مجلس در خصوص معیشت جامعه ایرانی و اقشار کم درآمد
نماینده مردم خداآفرین، هوراند و کلیبر در مجلس با بیان این که طرح پیشنهادی شورای نگهبان مبنی بر کمک های معیشتی به اقشار آسیب دیده مردم در روز سه شنبه در صحن مجلس تصویب شد، افزود: کمیسیون اجتماعی با بررسی فضای اقتصادی کشور که کرونا به آن آسیب زده، پیش بینی کرده تا اقداماتی حتی در زمان پسا کرونا انجام دهد تا بسیاری از جوانان و مردم کشورمان بیش از این متضرر نشوند. همچنین بنا به گفته مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش چتر حمایتی و برخورداری مردم و جوانان از خدمات تامین اجتماعی، کمیسیون اجتماعی مجلس با مدیران تامین اجتماعی و نهادهای حمایتگر جلساتی برگزار کردند، همچنین قرار شد کمیته ای در کمیسیون اجتماعی پیگیر این موضوع باشد تا نتایجی که می تواند در تغییر مسائل معیشتی کشور و اقشار کم درآمد جامعه موثر باشد را از رهگذر فرمایش رهبری تبدیل به قانون نماید.

ارائه بسته های معیشتی باید براساس دهک بندی انجام شود
حسین حاتمی با تاکید بر اینکه نمایندگان در رفع مشکلات معیشتی مردم براساس دهک ها و طیف های مختلف جامعه اقدام به تدوین قانون می کنند، افزود: معمولاً ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه بر اساس تقسیم دهک های جامعه باید صورت گیرد، بنابراین در ارائه بسته ها و کمک های معیشتی هم سعی می شود براساس دهک بندی ها این خدمات و امکانات ارائه شود.

 

منبع:خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan