نماز روز پنجشنبه برای رفع گرفتاری و حاجت

نماز حاجت روز پنج شنبه یکی از نمازهای مستحبی است که پیامبر اکرم(ص) آن را سفارش کرده اند و فضیلت زیادی برای آن بر شمرده اند. در این بخش از دین و مذهب نمناک، این نماز دو رکعتی را به همراه فضیلت های آن و نمازی دیگر از کتاب جمال الاسبوع گردآوری کرده ایم.

نماز روز پنجشنبه

آیت الله بهجت شاگردان و اطرافیان خود را به خواندن نماز روز پنجشنبه توصیه می کردند و می فرمودند:

«آیت الله سید مرتضی کشمیری هر وقت این نماز را می خواند، هدیه ای برای او می رسید».

نحوه خواندن نماز روز پنج شنبه

خواندن نماز روز پنجشنبه به سفارش آیت الله بهجت

آیت الله بهجت نماز حاجت روز پنج شنبه را به نقل از کتاب جمال الاسبوع سیدبن طاووس به شرح زیر توصیه کرده اند:

در روز پنج شنبه از صبح تا غروب هر وقت بتواند چهار رکعت نماز بخواند (دو نماز دو رکعتی ).

  1. در رکعت اول بعد از حمد ۱۱بار سورۀ توحید
  2. در رکعت دوم بعد از حمد ۲۱بار سورۀ توحید
  3. در رکعت سوم بعد از حمد ۳۱بار سورۀ توحید
  4. در رکعت چهارم بعد از حمد ۴۱بار سورۀ توحید
  5. بعد از سلام نماز دوم ۵۱بار سورۀ توحید
  6. ۵۱بار «اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد» را بخواند
  7.  سپس به سجده برود و ۱۰۰بار «یاالله یاالله» بگوید و هرچه می خواهد از خدا درخواست کند.(جمال الاسبوع، ص ۵۹)

پیامبر اکرم(ص) فرموده اند:

اگر از خدا بخواهد که کوهی را نابود کند کوه نابود می شود. نزول باران را بخواهد به یقین باران نازل می شود. همانا هیچ چیز مانع میان او و خداوند نیست. خداوند متعال بر کسی که این نماز را بخواند و حاجتش را از خدا نخواهد غضب می کند.( کتاب بهجت الدعا، صفحات ٣٨٠ـ٣٨١)

نوه مرحوم سید مرتضی کشمیری(ره) از قول پدرش سید محمد(ره) نقل می کند:

این نماز برای قضای حوایج و ادای دیون و سایر امور مجرّب است و پدرم (سید مرتضی رحمه الله علیه) به آن بسیار سفارش می کرد.ایشان صبح هر پنجشنبه، دخترانش را صدا می زد و آن ها را به خواندن این نماز امر می کرد.

همسر آیت الله کشمیری (ره) علیه نقل کرده است:هر گاه رزق جدیدی به ما می رسید، سید می فرمود:این از برکات نماز پنجشنبه است.(آیات نور، زندگینامه آیت الله سید مرتضی کشمیری۲، ص ۷۷)

خواندن نماز روز پنج شنبه به روایت دیگری

نماز این روز دو رکعت است، در هر رکعت حمد یک مرتبه و سوره نصر و سوره کوثر هرکدام پنج مرتبه، و بعد از عصر چهل مرتبه سوره توحید را بخواند و چهل مرتبه استغفار نماید. کسی که این نماز را بخواند عطا شود به او حسنات، به عدد آنچه در بهشت و در جهنم است.(جمال الاسبوع بکمال العمل المشروع، ص۹۸)

منبع:نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan