روحانی: دوران فشار حداکثری به پایان رسید

رئیس‌جمهور گفت: همه نشانه‌ها در دنیای امروز علامت این است که دنیا فهمیده فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و دوران اینگونه فشارها تمام شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های ملی در حوزه آموزشی، بهداشتی، رفاهی و درمانی گفت:‌ با اهتمامی که آموزش و پرورش برای خانه دانش آموزان انجام داده برای دولت بسیار مهم است. روزانه ٢٧ کلاس ساخته شده و ٨٣ کلاس به سیستم نوین گرمایشی مجهز و کلاس ایمن سازی می شود.

وی افزود: بسیار اهمیت دارد که دانش آموزان در کلاس های درس دغدغه ناامنی از نظر حفاظت و سرمایش و گرمایش کلاس نداشته باشند و با خیال راحت و آرام بتوانند کلمات معلمان را بشنوند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مدرسه برای ما بسیار مهم است و افتتاح طرح‌های امروز برای همه مردم و دانش آموزان دلگرم کننده بوده و از افتخارات دولت است که روزانه حدود ٨ و نیم میلیارد تومان برای بازسازی نوسازی و تجهیزات مدارس در دولت اختصاص یافته است.

به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور اظهار داشت:  پیشرفت و توسعه کشور و حتی استقلال و امنیت ملی در سایه آموزش فرزندان ما است. این فرزندان ما هستندکه باید علم و فرهنگ ملی و فرهنگ دینی را بیاموزند و این مدرسه هست که در واقع انسان فعال و مسئول آینده کشور را می‌سازد و جایگاه بسیار با اهمیتی است و همین مسئله بیانگر این است که  معلمین ما نقش بسیار مهمی دارند.

وی افزود: اینکه امروز ما شاهدیم ۱۵۵۰ پروژه آموزشی و تربیتی افتتاح شد نشان دهنده اهمیت دولت به آموزش و پرورش است. اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده و روزانه ۲۷ کلاس درس آغاز بکار می‌کند نشان دهنده این است که دولت اهتمام ویژه‌ای را برای این کار گذاشته است.

روحانی خاطرنشان کرد: ما تلاش فراوانی برای همسان سازی و پاداش بازنشستگی فرهنگیان انجام دادیم که همه اینها در سالهای اخیر انجام شده و اینکه حقوق معلمین به بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده نشان می‌دهد که ما به این امر واقفیم که آموزش و پرورش چه میزان اهمیت دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز در آموزش و پرورش عدالت برای ما بسیار مهم است و روستایی و شهری و دختر و پسر در سراسر کشور  باید از آموزش عمومی و مجانی استفاده کنند، گفت: مسئله آموزش و پرورش از این بابت مهم است که فرهنگ یکپارچه را می‌سازد. اگر اقوام مختلف زندگی خود را شروع می‌کردند و بستر آموزش و پرورش عمومی در کشور وجود نداشت، توحید فرهنگی از نظر علمی و دینی وجود نداشت و این برای وحدت علمی و امنیت ملی حائز اهمیت است.

وی افزود: تحولی که از اول دولت به آن تاکید می‌کردم و قاعدتا باید در مدرسه‌ها شاهد آن باشیم این است که در تمامی مراحل آموزشی از آموزش حافظه محور به سمت پژوهش محور تغییر رویه بدهیم که این رویه را ما امروز در مدارس می‌بینیم. فضای جدید آموزشی در مدارس  بسیار اهمیت دارد.  در همین راستا باید سواد دیجیتالی را به بچه‌ها در مدارس آموزش دهیم.

روحانی با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد:‌ سلامت جزو افتخارات بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم است. تحولی که دولت در شهرهای بزرگ و کوچک از تجهیزات گرفته و از اینکه متخصصین ما از مرکز به بخش های دیگر کشور رفتند و مردم به پزشک دسترسی بهتری پیدا کردند یکی از افتخارات بزرگ این دولت است.

رئیس جمهور گفت: بیش از دو برابر کل تخت‌های بیمارستانی تاریخ ایران را در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است. این کار بسیار عظیم و بزرگی است البته باید در این جا تشکر ویژه از پزشکان عزیزمان کنیم. چرا که تا متخصصین علاقه‌مند به کشور و مردم نباشند ما به نتیجه نمی رسیم. امروز ما جزو کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه پزشکی هستیم. امروز بسیاری‌ها از کشورهای پیشرفته برای درمان به ایران می‌آیند.

وی در پایان اظهاراتش با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشورمان تاکید کرد: همه نشانه‌ها در دنیای امروز علامت این است که دنیا فهمیده فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و دوران این گونه فشارها تمام شده است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

EnglishIran تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ها ، انتخابات، سیاست ، اقتصاد ، ورزش ، حوادث ، فرهنگ و گردشگری ، پیشخان پرس ، آخرین اخبار ، جدیدترین اخبار ، تیتر اخبار ، آخرین اخبار سیاسی ، اقتصادی ، پزشکی ، یارانه ، ارز ترجیحی ، مذاکرات وین ، ویروس کرونا ، پرسپولیس ، استقلال ، بورس ، برجام ، سهام عدالت ، نمایشگاه کتاب ، حقوق بازنشستگان ، واردات خودرو ، آلودگی هوا ، خلیج فارس ، کالاهای اساسی ، بیت کوین ، دولت ، خلیج فارس ، اخبار جهان ، اخبار ، پیشخوان پرس ، اخبار ایران و جهان ، اخبار ورزشی ، انرژی هسته‌ای ، خبرگزاری ، Iran ، Middle East ، Persian Gulf ، World News ، Top News ، Hot News ، News ، Islam ، pishkhanpress.ir ،pishkhan